Co to jest SYSTEM FLEX-C-MENT ?

 

Skorzystaj z naszego doświadczenia

 

Unikalna Technologia

FLEX-C-MENT to unikatowa technologia kreowania wystroju elewacji za pomocą wyjątkowej masy dekoracyjnej. Jej niepowtarzalne właściwości pozwalają na ukształtowanie głębokich, trójwymiarowych kształtów tworzących wzory naturalnego kamienia, klinkieru, płytek ceramicznych, drewna i wielu innych.FLEX-C-MENT może być stosowany do grubości nawet 5 cm zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

 

Dwie warstwy na ścianie – dwie warstwy widoczne

Widoczna warstwa elewacji nakładana jest w dwóch etapach. Daje to niespotykaną w innych systemach możliwość zabarwienia wybranym kolorem nie tylko warstwy wierzchniej ale i odsłoniętej pomiędzy elementami fugi.

 

Plastyczność i swoboda 

Unikalne właściwości oraz plastyczność masy stwarza możliwość jej swobodnego formowania. Kształt elewacji można nadać przy pomocy specjalnie do tego przygotowanych form odciskowych. Co więcej można połączyć efekt form powstały przy użyciu ze swobodnym kształtowaniem obrysów za pomocą wycinania fug.

 

Nie zapominamy o szczegółach 

Unikatowa charakterystyka materiałów zastosowanych w systemie FLEX-C-MENT gwarantuje, że ostateczne wykończenie elewacji stwarza naprawdę doskonałe wrażenie. Wielobarwne przejścia kolorów, efekt przenikania barw oraz różnorodna struktura powierzchni tworzą prawie idealne odwzorowanie naturalnych materiałów.

 

Fuga jaką sobie zażyczysz i bez procesu fugowania! 

Zastosowane w systemie formy odciskowe zapewniają jednoczesne nadanie elewacji odpowiedniego kształtu ale i tworzą fugę pomiędzy pojedynczymi elementami. Wystarczy nadać im lekkiego szlifu i fuga gotowa. Żadne dodatkowe masy fugujące nie będą już potrzebne.

 

Łącz, mieszaj, kreuj kształt nie ma granic 

Uzyskiwane kształty można swobodnie łączyć i dopasowywać. Cegła klinkierowa w połączeniu z kamienną podstawą plus wykończenie z surowych desek, to nie problem. Technologia mas dekoracyjnych FLEX-C-MENT całkowicie likwiduje problem wymiarów zewnętrznych i kształtu pojedynczego elementu.

 

Dobierz formę regularną czy nieregularną 

Technologia FLEX-C-MENT oparta o masy aplikowane na mokro w połączeniu z bardzo dużą plastycznością sprawia, że forma budynku, geometria ściany, kształt bryły nie ma znaczenia. Łuki, narożniki, okrągłe słupy, zaokrąglone ściany. FLEX-C-MENT sprawdzi się doskonale na każdej elewacji.

Nasze Produkty

Imitacja Kamienia

  Produkt pozwala w prosy sposób tworzyć  
  efekt naturalnego, antycznego kamienia,
  zachowując przy tym jego właściwości, bez
  dodatkowych zabezpieczeń. Wielką zaletą
  jest możliwość stosowania materiału na
  ścianach, sufitach i posadzkach.

 

Czy są jakieś ograniczenia? 

 

 

Sprawdź naszą ofertę

Zalety FLEX-C-MENT

1Wypełnienie z cegły

2Deska jako element konstrukcji muru

3
Kamienny cokół 

4Zero odpadów

Partnerzy

 

Galeria Przykładowych Realizacji